Jak vybírat klíče - rozdělení

Momentové klíče v našem E-shopu rozdělujeme podle hlavic a je na Vás, Který momentový klíč upřednostňujete nebo který potřebujete ke své práci.
 
 Dělení momentových klíčů podle hlavice:
 hlavice otočná(4)  hlavice páčka(1) hlavice bez(3)
otočná hlavice  hlavice s páčkou

 bez hlavice upínací 4hran 9x12mm  /  14x18mm

     
 Dělení momentových klíčů podle přesnosti:        (U klíčů KS Tools)
 
KS Ergotorque BASIC Basic(2)
- Přesnost momentových klíčů BASIC je +-3% od nastavené hodnoty na stupnici. Opakovatelnost a přesnost při minimálně 5000 změnách zatížení. Momentové klíče BASIC jsou v nabídce jen s otočnou hlavou a jen se standartním 4hranným pohonem bez hřibovité hlavy nebo T-rukojeti. 
 
KS Ergotorque PRECISION Precision(2)
 - Přesnost momentových klíčů PRECISION je +-3% od nastavené hodnoty na stupnici. Momentové klíče PRECISION jsou ve většině případech vybavené mikrometrickou stupnicí k přesnějšímu nastavení. Opakovatelnost a přesnost při minimálně 5000 změnách zatížení.
 
KS Ergotorque ULTIMATE Ultimate(2)
- Momentové Klíče ULTIMATE jsou v podstatě totožné s klíči PRECISION, jsou přesnější (+-2% od nastavené hodnoty na stupnici. Opakovatelnost a přesnost při minimálně 10000 změnách zatížení). Momentové klíče ULTIMATE jsou také vybevené mikrometrickou stupnicí k přesnějšímu nastavení.
 
 Vlastnosti momentových klíčů KS Tools:
 516_1432(1)
 - Momentové klíče jsou vybavené leštěnou hlavou s robusním mechanizmem s 30 zuby (hlavice otočná i hlavice přepínací páčkou). Tělo momentového klíče je z trubkové ocele s práškovým nástřikem. Na těle klíče je vyznačeno výrobní číslo k jednoznačné identifikaci výrobku. Rukojeť je ergonomická, dvoukomponentová, která zajišťuje bezpečnou práci. Momentové klíče mají zřetelně slyšitelný a citelný uvolňovací signál po dosažení požadované hodnoty. Záruka přetížení je ve výši 125% maximální hodnoty stupnice nebo utažení. Vyznačují se dlouhou životností.
 
516_14X2(1-8)_1(1)

- Hlavní stupnice: velkoryse dimenzované průhledítko s lupou. Dílky v Nm a Lbf.ft.

- Mikrometrická stupnice: kroužek mikrometrické stupnice k jemnému nastavení. Opět průhledítko s lupou. Jemné dílky podle typu klíče: 0,1 / 0,25 / 0,5 / 1,0Nm.

 

516_14X2(1-8)_2 - Ustálení nastavení: kroužek na zásuvném knoflíku viditelný skrz drážky pro prsty signalizuje stav aretace momentového klíče. Ustálení nastavení utahovacího momentu se provádí vtlačením zásuvného knoflíku.
516_14X2(1-8)_AW9 - Certifikace: každý momentový klíč od KS Tools je před expedicí vždy vyzkoušen a je dodáván s certifikátem podle normy DIN EN ISO 6789.
   

 

Převodová tabulka faktorů kroutících momentů:

Některé kroutící momenty mohou být uváděné v jiných jednotkách než v N.m. Momentové klíče KS Tools jsou vybavené stupnicí, která uvádí dvě jednotky (N.m a lbf.ft). Nástroje pro menší momenty, jako jsou např. momentové šroubováky, jsou uváděny v cN.m. Pro ilustraci přikládáme převodní tabulku.  
Převodové faktory kroutících momentů (2)(1)

Jak na to? Načtěte vodorovný údaj (výchozí) a svislý (výsledné jednotky) viz tabulka, a dostanete převodní faktor kroutícího momentu. Údaj ve výchozích jednotkách x převodní faktor = údaj ve výsledných jednotkách.

Např: 10lbf.ft x 1,3546 = 13,56N.m.

Jednotka silový kilogram (kgf.m) je také známa jako kilopond (kp.m), 1kgf.m = 1kp.m.